Novinky

12. listopadu 2008
Vyšlo nové číslo coursingového zpravodaje Tlapky v trapu. Kouknout můžete tady.

.

Teď máme hodně práce. Já ne, panička, pomáhá teď různým nadacím s prodejem jejich kalendářů. Navíc mi chtějí v květnu nadělit nového pánečka, no co, s Matesem je psina, tak paničce je pořád špatně. Pravidelně trénujeme jen flyball, ale už nade mnou panička asi zlomila hůl. Jsem prakticky na začátku, ale jsem prý super výuková pomůcka, protože po mém cca tříletém treninku už ji na flyballu nemůže z výcvikového hlediska nic překvapit. :)

.

 

11. října 2008
Memoriál Danice Kocurovej, Bratislava. Parádní závod v super prostředí s bezva společností. Asi tak by se dal tento náš nejspíš poslední letošní coursing charakterizovat. Závod byl odběhaný během chviličky, atmosféra byla výborná včetně organizace závodů a společnost nám dělala Kačenka a část jejího posledního odchovu a Dag.
Běhali jsme všichni dohromady, nakonec Dag první, já druhý a Kačenka třetí. Zaběhala si i její štěňátka, tak uvidíme, jestli nám na Slovensku vyroste konkurence.

.

Jinak u nás nic moc nového. Byli jsme nuceni přejít na jinou značku krmiva, protože mnou oblíbené Nutro Choice se přestalo do ČR dovážet. Zatím baštím Orijen, ale panička už objednává prý nějakou specialitku, Timberwolf, tak uvidím, jak mně bude šmakovat.
Taky před víkendem v Blavě proběhla malá kadeřnická úprava kožíšku, auuu. Ale jsem zase fešák. :)

.

Uvažujeme o dalším ročníku coursingového speciálu pro PRTíky, ale víc než v minulém roce budeme potřebovat ochotné pomocníky. Na základě toho se rozhodne, jestli do toho na jaře půjdeme nebo ne.

.

Přidali jsme odkaz na kamarády Arga a Spika.

.

member

.

31. srpna 2008
Pohár města Litomyšle, coursing v Přívratu (obec mezi Litomyšlí a Českou Třebovou). Na závod jsme jeli s paničkou sami, v autě byla navíc jen Blacky bez paničky. Blacky si zde chtěla doběhat licenci, což se jí nakonec podařilo. Jeli jsme tam trochu s obavami, protože z nás ještě nevyprchalo rozčarování z poslední neděle. Matýsek byl bezpečně uložený u babičky, protože jsme opět počítali s nočním návratem.
Na místě se ale ukázalo, že nad závodem pořádaným Klubem chovatelů saharských chrtů v čele s Věrkou Malátkovou, drží ochranná křídla MSC, kteří tahali střapec. To byla super zpráva, protože vše naznačovalo, že tentokrát to půjde skutečně jako na drátku. A taky ano.
Ikdyž se začínalo se zpožděním, vše se rychle dohnalo. První startovalo velké množtví chrtů, byl to konec konců hlavně jejich závod. Chrtů bylo tentokrát více než nechrtů. To bylo u nás asi poprvé, co jsme kdy zažili.
Za parsony zde byl pouze já a Dag, který předvedl super výkony. Moje i jeho bodování patřilo toho dne k těm lepším a to i co se chrtů týče. Trať byla postavená hodně netradičně a náročně pro pánečky i pejsky. Byla totiž do kopce a začínala dole a končila nahoře. Po pánečka to znamenalo dole vypustit psa a pelášit nahoru si ho odchytit. Náročné ale super, prakticky nikdo s tím neměl problém, ikdyž jsme se toho všichni prvně báli.
Nakonec Dag skončil první, já druhý a Blacky si doběhala licenci. Bezvadně strávený den s partou kamarádů.

I sem se přijela podívat Lara s Akimem. Lara předvedla na treninku naprosto profesionální běh a Akim na svůj věk odběhl velice pěkně a s nadšením celou trať. Je vidět, že naše plemeno coursing miluje a má pro něj vrozené vlohy. :)

.

member

.

24. srpna 2008
Mistrovství Čech ve Svojanově u Moravské Třebové. Coursing pod vlaječkou CCC nebyl zrovna podle našeho gusta. V coursingu všeobecně se teď děje hodně věcí, které nám nesedí a nevoní.
Tento závod se nesl ve znamení všeobecného zpoždění a prodlev, takže jsme nakonec z místa odjížděli až kolem půl osmé. Pořádat coursing jen CCC, tak asi tento sport zabalíme.
Parťáka nám v autě dělala malá Blacky s tetou Dášou. Blacky je fenka border teriéra, která zde úspěšně odběhla dva solo běhy na licenci. Já jsem běhal jako již tradičně s Dagem a Kačkou.
Jednou z nových změn je, že ikdyž jsem se stal vítězem plemene a měl bych tudíž nárok na titul Mistr Čech 2008, bohužel tomu tak není, neb nejsem chrt. Tudíž jsem si vyběhal nový titul a to Vítěz mistrovtsví Čech 2008. Přijde nám to trohu směšné, ale to je spousta věcí, které se novelizují v oblasti coursingu.

Příjemným překvapením dne byla fenka parsona Lara, moje poslední nevěsta a můj nejnovější synátor Akim Lararony, kteří se na coursing přijeli podívat a dokonce po závodě i vyzkoušet.

.

member

.

4.-12. srpna 2008
Naše asi letos jediná dovolená na Ramzové v Jeseníku. Bylo to super, ikdyž jsme se letos nedostali za tetou Barčou na camp a prošvihli tak nejen coursingové treninky a spoustu jiných dobrodružství s MSC, ale i letošní Mistrovství Slezska v coursingu.
Místo toho jsme s paničkou a celou smečkou podnikali výlety po blízkém i dalekém okolí, procvičovali improvizovaně agility na plácku před chatou, pilovali frisbie. Měl jsem tam i kamošku, dvouletou fenku salašnického pesana, Sandy.

.

30. července 2008
Konečně máme funkční odkazy!

.

member

.

29. července 2008
Ikdyž by se mohlo zdát, že se jen tak poflakujeme, opak je pravdou. Chystáme se na jednu akcičku a tak trenujeme psí sportíky, jen se nám za tlapkama práší. Panička ani nemá čas aktualizovat stránky. Navíc dodělávala třetí číslo Tlapek v trapu, kde je zase spousta báječného čtení nejen o coursingu.
Přišel nám rovněž milý pozdrav od mých nejnovějších dětiček. Všichni jsou už u svých nových rodin a určite se mají skvěle. Jeden chlapeček odešel dokonce k nám do Brna.
Jelikož jsme nestihli návštěvu u našich štěňátek, byla panička omrknout poslední vrh kamarádky Kačenky. Té se narodilo osm miminek a jsou zrovna o odběru. Jsou to bobánci k sežrání. Fotky najdete zde a více informací a kontakt na chovatelku tady.

.

member

.

27. července 2008
Poslední měsíc byl u nás ve znamení různých oslav a svateb a předsvatebních rozluček. Relaxovali jsme potom na chaloupce, kde se relaxuje moc fajn.
Jednou, pro mě moc příjemnou oslavou, byly moje páté narozeniny. Dostal jsem dort, různé mlsečky, užili jsme si to na chaloupce všichni.

.

member

.

26. července 2008
Oprášili jsme předváděcí vodítko a vydali se s paničkou na výstavu. Přímo u nás v Brně, malá, ale velice příjemná krajská výstava psů.
Příjemnou společnost nám dělala kamarádka Nové číslo coursingového zpravodaje Blacky s paničkou, kterým se výstava velice povedla. Já jsem obdržel velice krásný posudek a ocenění V1, VT a titul Krajského vítěze. Paničku jsem moc potěšil. Jen doufám, že ne moc, aby nás zase nepřihlásila na nějakou další výstavu. :)

.

2. července 2008
Nové číslo coursingového zpravodaje Tlapky v trapu!!!

.

member

.

7. června 2008
Protože jsme se loni na Slovensko na coursing vůbec nepodívali a letos to u nás se závody nevypadá růžově, nemohli jsme na sobotním mistrovství Slovenska rozhodně chybět. Odjel s námi ještě kamarád Argíšek, který ač nadšený agiliťák, coursing rovněž miluje.
Závody byly od začátku do konce velmi profesionálně pojaté, dráha mohla být možná trochu složitější, ale jinak super. Při prvním běhu jsme si tak frajersky nadběhnul, že jsem střapec ztratil. Ale po rychlém vzpamatování jsem nadšeně dorazil do killu a kůžičku chytil. Za moje mazáctví jsem obdržel jedno z nejnižších ohodnocení a to zcela oprávněně.
Druhý běh, to bylo ovšem zcela jiné kafčo. Běžel jsem jak malý bůžek a nad mým killem zaplesali i rozhodčí. Moc mě chválili a taky bodové ohodnocení, čtvrté nejlepší za celý den (a to i v chrtí konkurenci) mluví za vše.
Jenže ani druhý krásný běh nevyvážil ten první a já skončil těsně pod bednou v kategorii Mix nechrti, kde byla sakra težká konkurence 12 pejsků. Argíšek dopadl naprosto stejně, ikdyž oba běhy měl krásné a vyrovnané, ale konkurence byla velká i u RR, kde s ejich přihlásilo cca 9 kousků.

.

30. května 2008
PETICE PROTI NOVÉMU COURSINGOVÉMU ŘÁDU
Chcete nám pomoci zachránit sport pro naše čtyřnohé miláčky?? .. zapojte se do petiční akce, která byla právě zahájena...
Postup při "sbírání podpisů" na petici:
- vytiskněte si prosím tuto petici v plném znění, tj. 3 strany
- rovněž bude dobré, když u sebe budete mít i vytištěné nové znění coursingového řádu / najdete jen v sekci dokumenty na MSC/
- podpisový arch si vytiskněte ještě zvlášť xxx krát .. dle toho, kolik myslíte, že budete schopni posbírat podpisů od lidí ochotných nám pomoci zachránit tento nevšední sport ....
- podpisové archy nech vyplňují vždy svou rukou a čitelně účastníci petice, osoba musí být starší 18 let!
- vyplněné podpisové archy zakládejte, nečíslujte je, nepodepisujte nikde nic navíc.. vše bude kompletováno a projde dalším sčítáním a číslováním dle Petičního zákona
- poslední týden v měsíci červnu je nutné vyplněné podpisové archy zaslat na adresu paní Zdráhalové, která je uvedena i v petici!!!
- prosím snažte se udržet podpisové archy v čistotě, nepoškozeny a nepřekládejte je/ snad bude možnost je mít uschovány ve složkách a zabezpčit jejich čitelnost a především čistotu.. /
- pokud chcete , stejně jako spousta jiných, vytvořit týmy ve svém městě.. kontaktujte paní Zdráhalovou k obdržení bližších informací..
DĚKUJEME VÁM ZA POMOC A PODPORU NAŠEHO SNAŽENÍ....

.

Kompletní znění petice najdete zde.

.

Další možností je připojit svůj podpis na petici na akcích MSC nebo kontaktovat někoho z petičních týmů. Těmi jsou tito lidé v těchto městech, třeba někoho z nich znáte. :) :
Olomouc - Eva Handlová a Míša Svozilová
Most - Tereze Pěluchová a Pavlína Dočekalová
Blansko - Monika Pelíšková
Děčínsko - Ústecko - Pavlína Evanová, Petra Haspeklová, Petra Bínová
Opava - Kamila Onyskoa Kateřina Pěluchová
Praha - Melanie Novotní, Lenka Blažková, Pavla Gašpárková
Brno - Majka Juříčková, Edita Dobrovolná, Denisa Skřečková, Andrea Švábová
Zlín - Vendula Maloňová, Alena Janalíková
Jeseník - Radka Máčalová, Lucie Řezníčková
Přerov - Karla a Tomáš Cínovi
Bruntálsko - Lucie Theimerová a Ríša Wágner

.

member

.

23. května 2008
Štěňátka se mají čile k světu, všechna už vidí. Maminka Lara je vzorná máma. Z pěti pejsků jsou již tři zamluvení, dva čekají na nové páníky. Kontakt na paníčky zde.

.

Panička má teď málo času aktualizovat, protože se rozhodně nenudíme. Každý víkend na chaloupce lumpančím, chodíme na ryby, snažím se odlovit nějakého norka, s Aidou hlídáme dvůr před nájezdy sousedovic koček.
Přes týden trenujeme flyball, máme nové skočky a nový box, který vyzkoušíme hned příští trenink.

.

Taky máme pro všechny příznivce coursingu, kteří nepatří mezi chrtí plemena jednu velmi špatnou zprávu. Byl odsouhlasen nový coursingový řád, který jestliže vejde v platnost, zamezí nechrtím plemenům běhat coursing na úrovni, na jakou jsme v současné době zvyklí. Koukněte se na stránky kamaráda Krejga, kde jeho panička situaci popisuje. Články s touto tematikou vychází v současné době i v různých kynologických časopisech. Nejsme z toho vůbec nadšení, naopak velice smutní. Vše přichází v době, kdy se snažíme přiblížit coursing parsonům, natáhnout další pejsky na běhání a připadáme si u toho tak trochu za blbečky. :(

.

30. dubna 2008
Stal jsem se opět hrdým otcem!!! Fenka Frixie Lovely Binisi "Lara" porodila 5 krásných štěňátek, všechno kluci. Moc mamince gratulujeme!!!
Kdyby někdo z vás zatoužil po bílém rošťákovi, neváhejte kontaktovat pánečky Lary.

.

Pro velkou pracovní vytíženost jsme vás taky zapomněli informovat, že světlo světa spatřil nový coursingový zpravodaj MSC Tlapky v trapu. Spousta bezva čtení, krásné fotky, vše se točí kolem coursingu. Ke stažení u nás nebo na stránkách MSC.

.

member

.

27. dubna 2008
Tak konečně jsme se dočkali coursingového speciálu jen pro parsonky a byla to fakticky bomba akce. Spousta natěšených pejsků, parsonů a dalmatinů, hojná účast, štědré dary sponzorů, bezva počásko i skvělá organizace závodu v čele s MSC, prostě boži. Více se dočtete zde a fotečky najdete tady.

.

19. dubna 2008
Sobota proběhla podle jednoho mého oblíbené scénáře. Jeli jsme s paničkou na coursing k tetě Barči do Otrokovic a to já mám hrozně rád.
Běhalo se hned na první dráze pod hrází, takže panička mě uvázala kus od dráhy a s Matýskem šmírovali ostatní pejsky. Při prvním běhu byla moje parťačka kříženka Enynka a makalo se nám skvěle. V druhém kole jsem porovnal síly s kamošem Roníkem, kterého jsem moc rád viděl.
Protože všechno běželo jak na drátkách a počasí přálo (hlavně nepršelo), spustila Barča ještě třetí společné běhy. V naší skupině byli menší kříženci, kam já skvěle zapadnu a ještě Obísek. Z roho měla panička trochu strach, protože spadá do mé oblíbené kategorie, komu to nandat. Ale obávala se zbytečně, v cíli jsme si neomylně našel Roníka, to abych paničku nezklamal. :) Ale na dráze, to jsme makali všichně báječně.
Protože měla panička v jednom kuse za zadkem Matýska, foťák s sebou ani nebrala, takže fotečky budou na stránkách sdružení MSC.

.

30. března 2008
Tak je to pravda, budu opravdu tátou!!! Lara, moje poslední nevěsta, byla na ultrazvuku, který ukázal 3-4 štěňátka. Jsme všichni moc zvědaví, jak to všechno dopadne a moc se těšíme na psí miminka. Ta by se měla narodit v termínu parsoního coursingu. Jestliže máte zájem o štěníčka, který bude krásný po mamince a střelený po mně :), pište paničce Larušky.

.

member

.

Máme za sebou velmi náročný víkend. Sobota proběhla ve velmi sportovním duchu. Panička celou rodinku vyvezla na coursingový trenink do Blanska. Byla to paráda si zase zaběhat. Moc pěkně natažená dráha, fajnové počasí a velmi milá dámská společnost v podobě Šaktý a Blacky od tety Dáši. Obě holky běžely prvně a musím říct, že to byla fakt paráda. Šaktuška už je starší psí dáma a na svůj věk makala opravdu skvěle. Blacky je zase sotva odrsotlé psí miminko, ale coursing ji zcela jistě chytil za srdíčko. Obě hned od začátku pochopily o co jde a byly fakt skvělé. Fotečky z coursingu zde

.

19. března 2008
Doplnili jsme přehled cen na Dalmatian and Parson Cup 2008. Tak se můžete pokochat, o co se bude běhat. :)

.

17. března 2008
Protože panička ještě neměla čas uvést do provozu stránečky pro pejsky hledající nový domov, musíme vám dva fešáky představit zatím pouze v novinkách.

.

member

Marvin
Marvin je velice hezký, dvouletý parsoní chlapec a zatím neměl štěstí najít pro sebe vyhovující domov. Je ovšem nutno přiznat, že Marv je nefalšovaný psí individualista. Skutečně se cítí nejlépe pouze v přítomnosti "svého" člověka a ani tak nemá přílišný sklon k mazlení. Život ve společnosti jiných psů je pro něj utrpením.

member Je trochu nedůvěřivý, zdrženlivý a lehce bázlivý. Velice rád se utíká do svého vnitřního psího světa, kam nikoho nepouští. Nejlépe by se mu zřejmě žilo někde na zahradě, kde by byl jenom on. Určitě by přivítal i pěkné, dlouhé procházky, které přímo zbožňuje. Najde se někdo klidný, trpělivý a zkušený, který by mu dal novou šanci?

Marvin má samozřejmě PP, jménem dle PP je Anyag Mondriaan - po otci Archie Mandylion a matce Avia Sonix.

Info na tel: Veronika - 603 413 404

.

Rony
Tak ještě mám jednoho nešťastníka, který také hledá nový domov. Možná, že si na něj pamatujete z minulé parsoniady. Je to pejsek Rony a přijel nás tenkrát navštívit a zasportovat si až ze Švýcarska. Bohužel, jeho panička, která ho tak milovala, náhle zemřela a pán se o něj sám starat nemůže. Podrobnosti jsou v připojeném dopise ze Švýcarska a v přiloze jsou detaily o Ronym. Zkuste se zamyslet, zda byste někdo nevěděl o novém domově pro Ronyho.

.

Taky bych rád upozornil, že se kvapem blíží uzávěrka přihlášek na coursingový speciál Dalmatin and Parson Cup 2008. Tak ať neprošvihnete uzávěrku, potom se můžete už jen koukat. Do dnešního dne máme přihlášených 26 kousků prtíků, bude to parádní akce.

.

member

11. března 2008
O víkendu jsme si udělali výlet na chaloupku a panička s pánečkem spáchali pár fotek. Tak se můžete mrknout.

.

7. března 2008
Jistě jste si povšimli nového designu stránek. Panička se asi nudí, nebo co. Někde došlo k drobným změnám, něco málo se ještě vylepší. Do odkazů na kamarády přibyl nový na kamošku Blackie.

.

Taky bych rád upozornil, že se kvapem blíží uzávěrka přihlášek na coursingový speciál Dalmatin and Parson Cup 2008. Tak ať neprošvihnete uzávěrku, potom se můžete už jen koukat.

.

Taky jsme se dozvěděli, že jsem se v rámci Coursingového vítěze za rok 2007 umístil na druhém místě. Prvenství letos patří Dagouškovi, moc gratulujeme.

.

member

27. února 2008
Měl jsem teď v týdnu velmi příjemnou dámskou návštěvu. Přijela se za mnou podívat Frixie Lovely Binisi "Lara". Našli jsme v sobě patřičné zalíbení a jestli všechno vyjde, stanu se koncem dubna opět otcem. Vlastně nám ta štěňátka vychází akorát na coursingový speciál. :)

Lara je především lovecky vedená fenka, má vyšetřené pately a oči, obojí negativní. Případní zájemci o štěňátka, hlaste se u její paničky.

.

16. února 2008
Sněhový coursing, Radslavice u Přerova. Panička se ráno zbavila pánečka (v práci) a Matýska (u babičky) a společně jsme vyrazili směr Přerov. Cesta byla otřesná, sníh, boční vítr, neošetřené cesty, ale vcelku jsme dorazili na místo. Parťákem pro oba běhy byl kámoš Roník.
První běh byl super úžasný na velkém navijáku, kde jsem podle paničky běžel jak maličký bůžek. Při druhém běhu se chvilku před námi porouchal naviják, takže jsme šli s Roníkem běhat na miminkovský naviják. Tady jsme se vyznamenali. Já si to střihnul jakože zkratkou, ale úplně jinam, než šel střapeček (moje specialita, když moc přemýšlím). Obsluhu navijáku to asi trošku rozhodilo a lehce zpomalila a Roník střapec chytil. Tak toho jsem samozřejmě využil i já a vletěl na Roníka. Začali jsme se bitvit pěkně po chlapsku, pěstima, v našem případě tlapkama. Paničky se mohli uřehnit. :)

member I přes hroznou zimu a děsný vítr to byla super akcička. Pejsci běhali výborně, miminka byla úžasná a spousta ochotných lidiček, co tahali střapeček. A moc dík Věrce, která přivezla a tahala celý den ruční naviják pro mimísky a nakonec pro mě a pro Roníka. A taky dík MSC, bez nich by to nešlo. A hlavně moc dík tatínkovi Alči od Roníka, který spáchal krásné

fotky

.

27. ledna 2008
Tak konečně je to tady. Hurá!!
Dovolujeme si vás pozvat na u nás historicky první speciální coursing pro plemeno Parson Russell terier a dalmatin. Běhat se bude 27.4.2008 v Brně. Zváni jsou pejsci s PP i bez, s licencí i bez licence, mladí i staršího data narození. Všechny potřebné informace najdete v propozicích. Řekněte si o akci mezi sebou, ať se nás na startu sejde co nejvíc. Budeme se na vás moc těšit.

.

PROPOZICE

.

PŘIHLÁŠKA

.

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

.

3. ledna 2008
Drobné aktualizace na našem webu.

.

1) těsně před Vánoci vyšlo další číslo coursingového zpravodaje MSC Tlapky v trapu! Bezva čtení o pejscích a o coursingu, spousta krásných fotek. A hlavně pozorně nastudujte kalendář pro rok 2008. Je tam něco, co se nás běhuchtivých psíků plemene Parson Russell terier týká. :)
Sledujte naše stránky pro další informace.

.

2) aktualizovali jsme pejsky z útulků. Nový domov našla Diana a Judy. Nové hodné páníčky hledají pejsci Abe a Bobík.

.

3) pár drobností v odkazech, přidali jsme odkaz na stránky handicapovaných zvířátek, nějaký ten útulek aj.

.

Přejeme všem pejskům i jejich páníčkům krásné Vánoce a šťastný celičký příští nový rok.

.

pf08

.