Parsoniada 2004

Když mi v roce 2004 přišla do schránky pozvánka na historicky první ročník Parsoniády, odrůstal zrovna Beník dětským střevíčkům. Já jsem se ve sportovním psím světě teprve rozkoukávala a v tom parsoním jsem byla ještě v plenkách. Takže parsoní víkend, kde se dozvím hromadu informací o plemeni, o jeho "údržbě", zdravíčku, sportech a kde se Ben pořádně vyblbne a vyřádí a kde uvidím hromadu parsonků pohromadě a jejich majitele, no to bylo něco přesně pro nás.
Takže jsem vyplnila přihlášku, vše poslala Renči do Českého Brodu a už jsme jen netrpělivě čekali, až budeme moct sbalit a odjet. Jenže bohužel, dva dny před odjezdem si náš malý ďábel vyvrátil dráp a rozhodnutí pana doktora, 14 dní klidu, nás nechalo doma v Brně. Byla jsem dost smutná, ale co, zdravíčko Beníčka je přednější a tam by v klidu rozhodně nebyl. Renči Kvěchové jsme dali vědět, že nepřijedeme. A ta byla moc hodná a poslala nám podklady, které dostal každý účastník 1. Parsoniády. Takže přesto, že jsme nakonec nedorazili, může se Beník pyšnit památečním diplomem a krásnou kokardou. :)

A tak jsme potom závistivě pročítali pochvalné ohlasy na českobrodskou akci a nemohli se dočkat příštího roku, kdy, jak jsem tajně doufala, Renča udělá ročník další. Naše přání se vyplnilo a nechyběli jsme od té doby na žádné parsoniádě a doufám, že ani nikdy nebudeme. Doufejme, že s námi parsonáři bude mít Renča trpělivost a bude tyto sportovně-společenské víkendy pro nás pořádat i v dalších letech.