Dalmatin and Parson Cup 2008

member

JAK TO ZAČALO

Myšlenku coursingového speciálu panička v hlavě nosila několik let. Asi od té doby, co jsem prvně přičichnul k tomuto super sportíku a co zjistila, že nás prtíků moc neběhá. Ale teprve loni, na Parsoniádě, kdy teta Renča vypustila parsony na coursingovou rovinku, si panička řekla, tak fajn, jdeme do toho.

member Hned po Parsoniadě jsme rozhodili sítě, jak velký zájem by o speciál byl. A lidičky se chytali. Jenže. Aby se závod mohl uskutečnit, musí být na startu minimálně 25 pejsků a to bychom dohromady nedali. Takže jsme se spojili s Monikou Pelíškovou od dalmatinů, oslovili MSC v čele s tetou Barčou a kolotoč mohl začít.
Shánění sponzorů, návrhy diplomů, přijímání přihlášek, svážení dárečků, doma binec blázinec, zakopávali jsme o krabice, no byl to mazec, ale hlavně denodenní modlení za prima počásko.:)

.

member

DEN ZÁVODU

Vstávali jsme brzo, hooodně brzo. Panička je teda zvyklá díky Matýskovi, ale aby v šest ráno i mě tahala ven, no to se dlouho nestalo. Trošku jsem se bál, aby na mě nezapomněli anebo abych se třeba ještě vlezl do auta, když bylo plné krabic a krabiček, ale vlezl jsem se, super. Počásko vypadalo taky božsky, už jsem začínal být fest natěšený.
Na Panské Líše jsme byli mezi prvníma. Ale kolem osmé už se to tam hemžilo spoustou bílých pejsků. Parsonci s dalmatinama krásně ladili. Po přejímce pár pejsků ještě chybělo, ale všichni se už těšili, až se začne běhat.
První byly na řadě miminka. Parsoni měli jednoho jediného zástupce, pejska Bruníka. Bruno se s tím popral pěkně po chlapsku. Běžel krásně, se zájmem, prakticky profesionálně. Jestli u toho zůstane, bude výborný.

member Další byli na řadě veteráni. Ze dvou fenek nakonec přijela jen jedna, Galinka. Zasloužilá babička, ale makala s obrovským nadšením a zájmem. Doufejme, že i já si v jejím věku uchovám takový elán.
No a pak přišli na řadu profíci, tedy já. Do profíků bylo nakonec přihlášeno celkem 5 prtíků, dva pejsci a tři fenky. Já běžel s Dagoušem, můj oblíbený parťák. U nás se žádné překvapení nekonalo, prostě jsme makali jako vždycky, totálně naplno až do samotného killu. Také jsme měli v prvním kole shodný počet bodů.

member Za holky nastoupila ostřílený závodník Kačka, nováček Orchidka a Gigi, která má licenci už delší dobu vyběhanou, nicméně od té doby neběhala. A holky taky běžely super, nedalo se jim vůbec nic vytknout. Snad jen tetě Míši, která podcenila Kačenku tvrzením, že je mimo formu. Tak nic takového se opravdu nekonalo. :)
Po profících začali běhat amatéři. A musím říct, že spousta z nich už jsou profi závodníci, jen si dodělat licenci. Devět pejsků a nakonec pouze pět fenek nastoupilo postupně na start. Určitě je v nich ve všech vysoký běhací potenciál. :)

member

Druhé kolo doznalo několika změn v rozlosování párů, takže já třeba běžel s Gigi a Orchidkou. Mezi prvním a druhým kolem běhali rovněž treninkově některá další plemena, taky holky tety Dáši, která nám tam celý den dělala veterinární dohled.
Všude kolem nás bylo vidět nadšení, pejsky, které to ohromně baví, sluníčko svítilo, no božský den. Vůbec jsem tetě Barči nezáviděl funkci rozhodčího.

.

member

Nakonec si zaběhlo celkem asi 60 pejsků, z toho cca 45 v závodě. Před jednou hodinou bylo odběháno. Vyborný čas vzhledem k tomu, že jsme střapeček natahovali ručně. Motorka se totiž nesmí na Panské Líše používat, aby se neničila tráva pro koníky. Jinak by nebyl problém sehnat ani tu.
Zatímco panička s Monikou vypisovali diplomy, zbytek pomocníků chystal ceny. To byl rovněž husarský kousek, protože jich bylo fakticky hodně. Ale za chvíli už se mohlo začít s vyhlašováním.

member Všechni si z tohoto speciálu něco odnesli. Všichni dostali dárkový balíček od Candy a diplom. První místa pak pohár, někteří i medaili, dárkový balíček biokosmetiky Lavera, balík krmení do NovaFoods, kloubní výživu. Druhá místa medaili, balíček od Lavery, balíček od Novafoods a balíček z nejenchrtího obchůdku. Třetí místa medaili, balíček Lavery, balíček Novafoods. Jak kdo dopadl a kdo vyhrál, to najdete v přehledu zde.
Udělovala se i cena a pohár pro absolutního vítěze, pro nejlépe běhajícího parsona. Letos tohle prvenství s přehledem patří fence Krystin the Killer z Jeřeně "Kačce". Moc gratulujeme!

.

member

S předáváním cen jsme skončili ještě před druhou hodinou, bezvadný čas. Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, kteří speciál hojně a štědře podpořili. Dále MSC, které na námi drželo ruku a závod pro nás udělalo. Monice Pelíškové, která nám se vším pomáhala a vytvořila pro všechny krásné diplomy. Všem tahačům, kteří pro pejsky celý den natahovali střapeček, byla to fakticky dřina (panička nám odpadla večer v osm :). Dále bych rád poděkoval všem účastníkům, kteří se zúčastnili a podpořili tuto akci svojí přítomností. Děkujeme Psovi Jírovi, který se tam celý den pekl na dráze a fotil pejsky, poděkování letí i dalším fotografům, včetně našeho pánečka Boba. Taky děkujeme babičce Švábové, že nám celý den hlídala Matýska, aby se nám tam nemotal. :)

.

VÝSLEDKY

.

SPONZOŘI

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

POZVÁNKA

.

Chtěla bych vás pozvat na historicky první speciální coursing pro plemeno Parson Russell terier. Jelikož by samotní parsonci nedali dohromady potřebný počet závodníků, vyšlo nám vstříc vedení klubu dalmatinů a sdružení MSC uspořádá akci pro obě plemena dohromady.

Běhat se bude 27.4.2008 v Brně. Zváni jsou pejsci s PP i bez, s licencí i bez licence, mladí i staršího data narození. Všechny potřebné informace najdete v propozicích. Řekněte si o akci mezi sebou, ať se nás na startu sejde co nejvíc. Budeme se na vás moc těšit.

.

PROPOZICE
PŘIHLÁŠKA
SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

PŘEHLED CEN