Archiv 2007

Přejeme všem pejskům i jejich páníčkům krásné Vánoce a šťastný celičký příští nový rok.

.

pf08.

.

13. prosince 2007
Panička lehce inovovala stránečky. Teď jsme jedovatě zelení. :)

.

Fenka Diana z útulku Krupka našla nové páníčky.

.

Panička dnes koukala na stránky o kynologii a vyšlo pár zajímavých titulů. Za zmínku určitě stojí tenklé knížečky nakladatelství Grada o výchově štěňat, nebo krmení pejsků, nebo o výcviku pomocí klikeru. Pro maminky pak třeba Pes a dítě. Zkoukli jsme a našli ve všem velice rozumné rady. Doporučujeme.

.

27. října 2007
Dlouho jsme neaktualizovali, protože paničce mírně řečeno chcípnul počítač. Prý ho napadly nějaké viry či co, no ale úspěšně je vyhnali a jsme zase funkční.

.

Na cvičáku proběhla členská schůze. Panička asi hodně mluvila, protože ji zvolili do výboru. To se mají na co těšit, protože dokáže být pěkně přísná.

.

Pro všechny příznivce našeho plemene drobné oznámení. Vyšla od nakladatelství Fortuna Libry kniha o plemeni Parson Russell terier. Zatím jsme do ní jen zběžně nahlédli, ale už i tak se panička mnoha věcem velice smála. Takže asi opět literatura o ničem.

.

Na parsoním portále se ale začínají dít změny. Zatím informace o agility, ale bude toho daleko víc. Tak pečlivě sledujte stránky.

.

member.

.

29. října 2007
Počasí vůbec nepřeje ničemu, co naplánujeme. :( O víkendu jsme byli na tradičním výlovu rybníka v Ivani na Jižní Moravě, ale místo príma akcičky mezi rybičkama a spoustou mňamek jsme pekelně zmokli. Já vypadal jak malej "volezlej" ratlík, každej mokrej chlup někam jinam, vodu i na mozku. Panička mimochodem vypadala hodně podobně. :)
Neděli jsme chtěli strávit na chaloupce, někde pěkně v lese na houbách. Ale lilo jak z konve, takže zase nic. :(
Ale na chaloupce mi našli kamaráda. Nějaký nezodpovědný člověk ochočil (nebo alepsoň částečně) krásného lišáka. Ten se nijak zvlášť nebojí lidí a při okraji silnice čekává na oblíbený buřtík, který mu vozí myslivci. První strach, že může mít vzteklinu, vyvrátili právě myslivci s tím, že je to kamoš. No, snad v pořádku přečká zimu a hlavně snad mu někdo z lidí neublíží právě pod záminkou, že má vzteklinu.

.

Aktualizovali jsme útulkáře. Naše stránky jedou bezmála rok. A skoro tak dlouho už máme na stránkách třeba Baka, Kely nebo Míšu. Je moc smutné, že nemůžeme aktualizace provádět častěji a někteří pejsci jsou nuceni strávit v útulku takovou řadu dní. :( Novými přírůstky jsou Brit, Felon a Judy. Všichni z útulku z Teplic.

.

Další aktualizace se týká odkazů, nové stránky má neteř Berrynka, kamarádka Kačenka a kamoš Ygo.

.

Jinak u nás nic moc nového. Jak to jen trochu jde, blbneme venku s talířem. Při posledním tréninkem panička nadšením skákala metr vysoko, protože jsme chytal talíř za hranicí 20 metrů a krásně s výskokem.
Jak to jde, trénujeme flyball. Ale opět počáteční nadšení hodně účastníků tréninků vyprchalo a na tréninky nás chodí velmi málo. Nerad to říkám, ale v Brně máme hodně líné psovody.

.

Když všechno půjde ok, tak se ještě letos můžete těšit na nový design stránek, konečně panička doplní historii plemene (však je to ostuda, že to tady ještě není) a určitě stránky doznají dalších pár vylepšení.

.

6. října 2007
Tento víkend jsme měli v plánu dva coursingové závody. První v Bratislavě a druhý mistrovský v Radslavicích. Bohužel ale Beník má od pondělí psincový kašel, takže nám sportovní sezóna skončila Mistrovstvím ČR v coursingu. Moc jsme se na oba závody těšili, ale Benečkovo zdraví je samo přednější.
Ale máme jednu pozitivní zprávu. Na našem cvičáku se konečně pořádně rozjíždí flyball. Bude box, bude družstvo, už máme konečně potřebný počet závodníků, tak jen aby vše vyšlo a pak na jaře šupajdíme na naše první závody.

.

member

26. září 2007
Protože měl páneček přes léto moře práce a nefotil, není moc co vkládat za fotečky. To málo, co máme, hodila panička do jedné společné galerie.
Blíží se nám dva poslední coursingy sezony. Když všechno dobře půjde, páneček jede taky a bude moře fotek. Snad.

.

member.

.

16. září 2007
Mistrovství ČR v coursingu, Kralupy nad Vltavou. V neděli jsme teda vstávali pekelně brzy. Kralupy jsou od Brna pěkně daleko, přesněji 2,5 hodiny jízdy. Panička měla velké výčitky svědomí, když ráno před pátou budila Matýska. :) Ale říkali jsme si, že to třeba bude stát za to.
No ale nestálo. Panička říká, že jediné, co se jí opravdu líbilo, byly krásně postavené dráhy. Jinak vrchol sezony připomínal spíš obyčejný trénink, včetně "slavnostního" vyhlášení místrů ČR pro rok 2007.
Protože jsme byli na závod přihlášeni tři parsoni, moje maličkost, Dag a Kačenka, běželi jsme oba běhy společně. Ten první panička prohlásila za jeden z mých nejkrásnějších běhů, prý byla úplně dojatá, jak krásně jsem běžel. Ale to my všichni. Byl na nás moc krásný pohled. Taky vysoké bodové ohodnocení mluvilo za všechno. Po prvním kole Dag vedl nade mnou o jeden bod.
V kole druhém jsem nelenil a nechal společníky, ať mi střapeček pěkně naženou a střihnul jsem si to napříč loukou na číhanou. Cestou jsem možná stoupnul na lanko nebo ví Bůh co se stalo, ale lanko prasklo. A tak se paničky pěkně proběly, protože dráha byla opravdu hodně dlouhá. Moje panička ne, protože hlídala Matýska, který když vidí, že se milovaná maminka vzdaluje, začne děsně kvílet. Takže moc děkujeme tetě Míši, že se ujala mého vypuštění. :)
Po opětovném startu už následoval jen sprint do cíle, kde jsem zalehl střapeček a odmítal ho pustit.
Závod začínal někdy kolem půl desáté a končil po šesté hodině. Mezi jednotlivými běhy jsme převážně odpočívali buď u auta nebo na břehu blízké Vltavy, kde jsme s Dagem nadšeně norovali myšky.
Nakonec tedy Dag a Kačenka Mistry ČR pro rok 2007 a moje maličkost Vicemistr. :).

.

member.

.

8. září 2007
Znovuotevření nory v Soběšicích. Tak jsme v sobotu vyrazili na sranda závody v norování, komplet celá rodinka. Za parsony jsme šli lišku prohánět moje maličkost a Kačenka a kouknout a štěknout si přijel i malý Puntík. Celkově se na noře sešlo asi 15 pejsků různých plemen, asi nejvíc jezevčíků, potom jagteriéři, borderteriéři a jeden velšteriér.
Celá akce byla pojatá jako společenské setkání, oslavovalo se, že se bude konečně zase v Brně norovat a že se snad vrátí do Brna sláva lovecké kynologie. Soutěžilo se ve třech kategoriích. O nejrychlejšího psa, nejpomalejšího psa a nejlépe pracujícího psa. Když jsme viděli trpasličí jezevčíky, mohli jsme s Kačenkou zapomenout na rychlost, pomalí taky nejsme, takže ani tohle nehrozilo, snad se mohlo dařit v nejlepší práci. Ale.
Nora byla velmi zanešená bahnem po předešlých deštích. Místy měla spousta psů problémy prolést dál, takže časy kolem 30 vteřin patřili k těm rychlým. Nejrychlejším pejskem byl nakonec trpasličí jezevčík, který s nějakým prolízáním užších míst neměl problémy. :)
Můj čas na noře byl 33 vteřin, byl jsem dokonce rychlejší než Kačenka, která měla tuším čas 38 vteřin. Ale já měl výhodu, že jsem šel mezi posledníma a nora už byla čistější.
Lištičky byly velmi mladé a v kotlích leželi tiše jako myšky. Spousta psů prostě neštěkala, hlasitost 4 byl opravdu unikát, který si odnesli asi tři pesani, spíš ale míň. Dokonce ani já ani Káča jsme v noře neřvali, takže oba hlasitost 3. Nejlépe pracujícím psem byla nakonec fenka jagteriéra.
Celkově se nám ale na noře líbilo, byli tam moc fajn lidi, zablbli jsme s liškou a jestli se bude zase něco dít, určitě půjdeme.

.

4. září 2007
Nora v Soběšicích. Po dlouhé době jsme zašli trochu prohnat lišku do nory. Byla to odrostlejší menší liščátka, takže jsme na ně s Kačenkou řvali přiměřeně. :) Když mě potom panička chtěla odnést pryč, tak jsem se ještě stihnul vytrhnout a utekl ještě jednou do nory. V sobotu 8.9. jdeme na sranda závody v norování. Snad nebude moc pršet.

.

member.

.

30. sprna-2. září 2007
Prodloužený víkend na chaloupce v Dukovanech. S paničkou jsme potrénovali všechno možné, snad kromě agility, protože nemáme překážky. Ale dlouhé výlety po lese s Matýskem na zádech (samo u paničky) :) byly bezva, jízdy na kole (to paničku poléval smrtelný pot, když jsem si za jízdy připoutaný k bederáku odběhl ulovit myšku), taky něco málo frisbie a spoustu dalšího. Taky jsem těch pár dní nelenošil, protože se přemnožili myšáci. V jednom kuse jsem číhal na dvorku nebo na zahradě, jestli se některý z nich odváží vysrčit nos. Aida vydatně pomáhala.

.

26. srpna 2007
O Pohár města Litomyšle - Mistrovství Čech - coursingový bodovací závod.
Po loňské zkušenosti panička hodně přemýšlela, jestli letos do Litomyšle vůbec jet. Ale Litomyšl je naše oblíbená záležitost, navíc potřebujeme závod na Mistrovství ČR, ale hlavně jsem si mohl parádně zaběhat. A tak jsme s paničkou a s Matýskem a taky s tetou Míšou a Kačenkou vyrazili.
Už u přejímky nás hodně potěšilo, že se bude běhat na dvou navijácích. Paráda, protože slíbený konec závodu v 15:00 o 101 psíčcích, to už je mazec. Tratě vypadaly pěkně náročně, z kopce do kopce, úžlabinkou mezi pahorky, tak se bylo na co těšit. Bohužel právě na náročnosti trati si při prvních pár bezích vylámalo zoubky několik pejsků, protože obsluha navijáku se teprve učila, jak střapeček táhnout a čtyři nedoběhy mluvili za vše.
Já s Kačenkou jsme si s tratí poradili moc pěkně. Paničku jsem trochu pozlobil parádním nadběhem a drobným číháním pod kopcem, ale v killu jsem byl první a ještě jsme se s Kačenkou parádně srazili.
Druhé kolo začínalo ještě v průběhu prvního, trať měla zajímavou dlouhou startovní rovinku a pak několik lomení. Tak jsme to s Kačenkou hned za rovinkou slavnostně odchytili a panička si musela zasprintovat na obnovený start. A pak zase běh do killu, kde jsme s Káčou cupovali střapeček. :)
Nakonec se závod protáhl a z Litomyšle jsme odjížděli kolem šesté hodiny bohatší o pár mlsečků, poháry a tituly Mistry Čech pro rok 2007. Proti loňsku to byl pěkný závod, jsme rádi, že jsme tam byli.

.

16. srpna 2007
Vychází nové číslo Tlapek v trapu. A je na co koukat a co číst. Proti prvnímu číslu téměř dvojnásob stráneček, spousta milých článků účastníků nejen coursingových akcí, odborné článečky a spousta krásných foteček.

.

member

.

V Brně se opět po letech začíná norovat. Je to výborná zpráva a lidem, kteří se o vzkříšení nory postarali, moc děkujeme.
Nácviky začínají od září v úterý od 17:00 a na víkend 8.9.2007 je naplánovaná první akce, neoficiální závod v norování. Pokud nevíte kam o víkendu, zkuste to tady.

.

member.

.

4.-11. srpna 2007
Dovolená na Ramzové. Strávili jsme super týden na Teslácké chatě na Ramzové. Páneček nás musel sice na pár dní opustit, ale panička se to snažila mně a Matýskovi patřičně vynahradit. Sama si ještě stihla osvěžit karate. :)
Já osobně trénoval prakticky všechno, co se dalo. Panička se hlavně soustředila na frisbee a fakt nám to šlo. Naučil jsem se krásně paničce obíhat paty, talíř jsem chytal daleko a ve vzduchu, sklízeli jsme obdivné výkřiky přítomných kamarádů.
Hned v pondělí jsme zajeli zkontrolovat tetu Báru na Courisng camp do Rudné. Dopolední coursingový trénink jsme si užili. Panička oba mé běhy velmi, ale opravdu velmi, nelichotivě ohodnotila. První běh jsem při nadbíhání hodil krásný záda a v druhém běhu jsme to tak parádně nadběhl, že jsem zalehl ve vysoké trávě a poctivě číhal, až mi to parťáci nadeženou. Prostě skvělá spolupráce, jen panička to ne a ne pochopit.
Měli jsme zůstat i na odpolední trojboj, ale panička nemohla (hihihi). Ona se totiž nemohla tak trochu hýbat, protože v neděli absolvovala fyzické testy (a nedopadla špatně, jen ty důsledky potom) a teď ji bolel celý člověk. Takže představa, že poběží se mnou a s Matýskem na zádech 3km, pak se bude brodit s Matýskem na zádech a se mnou v náručí v potoce (tak do vody teda nelezu) a pak ještě něco, to jí bylo špatně dopředu. :)
Ještě jsme trochu potrénovali dogtrekky, hlavně poslední den, kdy jsme dali super velký výlet po okolí. Panička se mnou ještě trochu potrénovala poslušnost. Měl jsem tam kamarádku, berňačku Sandy, ještě malý mimčo, ale roste z ní fajn holka. Tak jsem se trochu předváděl, co všechno už umím a co ji čeká. :)
Pár foteček v galerii.

.

member.

.

2. srpna 2007
Tak tady jsou slíbené fotečky z nedělního dogfrisbee závodu. Jsme se teprve včera dozvěděli, že nejenže pro kategorii Bonsai je upravená vzdálenost hodů, ale rovněž čas. Takže jsme měli na každé kolo pouze minutu a ne minutu a půl, jak jsme si původně mysleli..

.

member.

.

1. srpna 2007
Přišly nám milé pozdravy od synátora Cedrika. Cedrik měl pohnuté osudy, dlouho zůstal u chovatele, pak konečně našel nového pánečka, ale nevyšlo to. Potkala ho vážná autonehoda, při které si poranil nožku. Ale teď má nové pánečky a vypadá to, že se mu konečně začíná dařit. Jsme tomu moc rádi a přejeme jemu i pánečkům hodně šťastně prožitých společných let. Několik málo fotografií našeho bílého rošťáka, za které moc děkujeme jeho paničce.

.

POZOR!!! Máme tu jednu velkou pátrací akci a prosíme všechny pejskaře i nepejskaře o pomoc. Na Bruntálsku se stratila čtyřměsíční fenečka maďarského ohaře Lara. Pomůžete ji najít zoufalým pánečkům? Víc informací zde.

.

30. července 2007
V chovatelské stanici Hraples v Košicích mají štěňátka. Volné jsou ještě dvě fenečky. Tátou je kamarád Putin a mamča je Debie Černý Faun "Chilli", Bennyho druhá nevěsta. :) Jestli hledáte kamaráda pro sport, pro lov ale i pro výstavy, tak neváhejte, pro obojí mají štěňátka výborné předpoklady.

.

29. července 2007
Stromovka Disc Dog Freestyle - naše první dogfrisbee závody, soutež Superminidistanc, kategorie Bonsai.
Píše panička: Celý den byl jedna velká katastrofa. Jediné, co se vyvedlo, byla cesta Prahou, kde jsme poprvé nebloudili. Jinak se nevydařilo vůbec nic.
Vyjížděli jsme brzy ráno, takže když jsme v osm parkovali nad Stromovkou, říkala jsem si, jedeme včas. Měli jsme skutečně moře často, protože přesto, že závod měl začít v 9:00 ještě v 9:30 probíhaly zápisy. Takže závod začal skoro s hodinovým spožděním. Naše kategorie začínala jako první. Beníka jsem prohnala chvíli před naším vystoupením, což se ukázalo jako chyba. Beník usoudil, že dost bylo nošení talíře paničce, je načase si hrát. A tak talíř sice chytal a nosil, ale asi tak metr přede mě, hlavu u země, prdelku hore a paničko chyť si mě. Na předvedení pěti dlouhých hodů, kdy na to máte omezený čas 1,5 minuty, je fakt k naštvání, že ještě musíte psa nahánět po place. :) Ale co, jak jsem zaslechla někoho mluvit za sebou, hlavně že ho to baví. Přesto, jsem stihla za časový limit hodit Bennymu talíř třikrát, z toho dva platné hody a celkově skóre 5,5 bodu.
Pak následovala kategorie open a dysciplína freestyle. Počasí se začalo lehce kazit, občas nějaká přeháňka.
Během dopoledne jsem si všimla, že hodně lidí parkuje přímo tam. Po odpovědi, že účastníci mají povolení pořadatele, jsem zašla pro auto a přeparkovala, abych mohla v klidu uložit Beníka a Matýskovi věci a měla všechno po ruce. Taky občas sprchlo a měli jsme se kam uklidit. Jenže najednou zděšeně koukám, jak se kolem našeho auta poflakuje hlídka městské policie a něco píše. Tak jsem utíkala zjistit, co a jak. Povolení někteří měli, já samozřejmě ne. Dnes jsem zjišťovala podrobnosti a tak si musím opět uděla výlet do Prahy a vyřešit vše osobně. Ať žije naše policie!!!
Čas vesele ubíhal, už bylo po čtvrté hodině, kdy měl být konec závodu, ale druhé kolo se teprve rozjíždělo. Aby ne, když tam ještě asi dvě hodiny byla divácká soutěž o nejdelší hod. Navíc nás pořadatele dali až za soutěž freestyle, takže vlastně až na samotný konec soutěžního dne. Je moc fajn soutěž zahajovat a končit a jinak se tam celý den v dešti nudit.
V 18:00 to konečně začalo vypadat, že se snad už dostaneme na řadu. To už pršelo velmi intenzivně a já se děsila, co mi na déšť řekne Beník, který ho prostě nemá rád. Ten tvářil se celkem radostně, talíř mi dokonce nosil, ale nechtěl ho pro změnu chytat ve vzduchu. Možná mu vadil déšť, nebo už byl prostě unavený, ví Bůh. Nakonec jsme měli jen jeden platný hod, 3,5 bodu, takže vydařený. Škoda.
Hned jak jsme doházeli, sbalila jsem Bena, bráška Kubu a Matýska a jeli jsme domů. Už bylo půl sedmé, lilo jak z konve, čekala nás dvouhodinnová cesta domů po dálnici, nic moc příjemného. Cestou jsme viděli super bouračku, chytil nás déšť, že stěrače nebraly, prostě den D.
Jsem z celého dne tak rozčarovaná, že se obávám, že naše první frisbee závody byly i naše poslední. Abych si ráno v deset hodila 1,5 minuty psovi talíř a pak čekala do šesti do večera zase na 1,5 minuty zábavy, to nebude nic pro nás. Freestyle mi nic moc neříká, Benny na to není a já taky ne. Takže asi zůstaneme u domácí zábavy.

.

member.

.

27. července 2007
Beníček dnes slaví svoje čtvrté narozky. Přejeme mu, i jemu sourozencům, další úspěšné sportovní akcičky, hodně milých kamarádů, psích slečen a co nejmíň bolístek. :)

.

Panička dnes taky provedla menší aktualizaci webíku a hlavně pejsků z útulků. Někteří našli nový domov a tak tu máme nové přírůstky.

.

21. července 2007
Dnes nám přišli moje krásné fotky z návštěvy ve Fox Meadow´s. Panička neodolala a chce se pochlubit, jak jsem pěkně pózoval. Fotečky najdete tady. Za krásné fotky děkujeme slečně Košáriové. :)

.

12. července 2007
Dnes jsme si udělali menší výlet za Bratislavu. Já, panička a Matýsek jsme jeli okouknout ratolesti sestřičky Ashley a také jejich nový domeček. A strašně jsme záviděli. :)
Domeček super, pozemky kolem boži, dá se postavit i slušně velký parkur na agility, samý ženský na hraní, štěňátka k sežrání. Prostě parádní výlet.
Panička byla ze štěňátek děsně natěšená. Ještě že ví, že zrovna teď si dalšího psíčka nemůžeme dovolit. Bylo to o to lákavější, že Cini Mini je stále volná. Je to krásná fenečka s miloučkou povahou. Ten kdo ji bude mít doma, bude šťastný človíček.

.

7. července 2007
Radslavice u Přerova, coursingový závod O pohár starosty - boži akce. :)
Panička ráno naložila Matýska, moji maličkost, tetu Míšu s Kačenkou a Dagem a už jsme frčeli na coursingový závod. Po klasickém bloudění, to už ani jinak nemůže být, když panička řídí, jsme dofrčeli na místo. Dráhu v Radslavicích má moje panička moc ráda. Říká, že tady běhám úplně nejlíp, protože je tady hodně překážek a nemůžu si tak nadbíhat. Něco pravdy na tom možná bude.
Tentokrát poprvé se běhalo na dvou navijácích a musím říct, že i my, coursingoví veteráni, jsme zírali, jak to frčí. My jsme šli na start skoro o půl hodiny dřív, než bylo v rozpisech a už o půl dvanácté se rozjíždělo kolo druhé!! A to už byly odběhané i všechny licence, takže o půl jedné jsme měli za sebou i kolo druhé a na jedné dráze dobíhalo jen plemeno Rhodeských Ridgebaců. Prostě neuvěřitelné fofry. Nezbývá než smeknout klobouk před tetou Barčou a celým týmem MSC.
Protože jsme byli tři parsonci, pustila nás Barča všechny tři naráz. Oba běhy jsme běželi opravdu nádherně. Já u běhu kapku víc přemýšlím, Dag má nádherný styl běhu, až jsme zírali, jak mu to běhá. Kačenka byla ještě trochu rozbrnklá po štěňátcích, ale běžela taky moc pěkně. Byl na nás všechny moc krásný pohled. Netrpělivě jsme čekali na výsledky. Dag se 172 body mě o dva bodíky porazil. Kačenka za fenečky první. Ale ten největší šok nás teprve čekal. Při vyhlašování nejlepších nechrtů jsme už v poklidu balili, nečekali jsme už žádné výrazné úspěchy. Matýsek nám ospale kvílel u auta, takže panička už se viděla na cestě. Najednou ale slyšíme, že mě vyhlašují jako druhého nejlepšího nechrta. Šok největší, panička strčila Matýska tetě a běžela převzít cenu. Beze mě, protože já byl zamčený v autě. Jenže až na místě paničce došlo, že když já jsem druhý, tak asi Dag bude první. Tak zase utíkala zpět do auta, vzala Matýska i mou maličkost a zase frčela zpět na vyhlašování. Prostě zmatkař.
Domů jsme si přivezli spoustu pochutinek, to já rád a velký pytel granulí. Závody to byly parádní, už se těšíme na další běhání.

.

2. července 2007
V naší domovské chovatelské stanici Fox Meadow´s mají ještě jedno volné štěňátko. Je to krásná fenečka Cini Mini. Jestli hledáte aktivního parťáka na různé sportovní aktivity, tak jste ji právě našli.
Fotečky a další info najdete na stránkách chovatelské stanice nebo na čísle +421 - 905 304 867.

.

24. června 2007
Dnes jsme měli náročný den. Panička se rozhodla předvést mě na brněnské výstavě psíků, Intercanis. Bohužel nám na poslední chvíli změnili rozhodčího, takže tentokrát posuzoval pan Robert Kanas. Ve své třídě jsem byl sám, takže konkurence minimální. Převáděl jsem se podle paničky moc pěkně, pěkně jsem i stál. Jen na stolečku jsem si dovolil na pana rozhodčího zavrčet. Bohužel právě tohle mi vyneslo v posudku větičku, že bych mohl mít lepší povahu a z hruhu jsme odešli s výdledkem VD. Takže na šampiona si musíme ještě chvíli počkat.
Ale potkali jsme tam spoustu známých. Neteř Berrynku, coursingovou parŤačku Jackie a pak samo u výstavního kruhu staré pardály, jako je Dag, Jack apod.
Odpoledne se u nás stavila na návštěvu část smečky z Paleur, Alenka a Princezna. Alenka je malej ďáblík, bitvili jsme se tu o míčky a o hračky, prostě paráda.

.

member.

.

19. června 2007
Včera a dneska byla panička omrknout štěňátka v chovatelské stanici Killers Hole. Já jít bohužel nemohl, protože štěníčci jsou na návštěvě u Dagouše a ten má nového kamaráda. Je to malý kocourek a panička si nebyla úplně jistá, jak milý bych k němu byl.
Štěňátka jsou asi v tom nejlegračnějším věku, o víkendu už půjdou k novým pánečkům. Tak jim přejeme do života ty nej nové páníčky a ať jim na cestu svítí šťastná psí hvězdička. Jak krásná štěňátka jsou, se můžete podívat tady.

.

member.

.

19. června 2007
Tak už si můžete přečíst i povídání o letošní Parsoniádě. Vážně stála za to. Strašně moc děkujeme Renči Kvěchové a celému organizačnímu týmu, že s nami mají trpělivost a připravují pro nás víkend plný zábavy.

.

18. června 2007
O víkendu proběhl v Českém Brodě již čtvrtý ročník Parsoniády. Byla to opět akcička velice povedená a my jsme moc rádi, že jsme mohli být při tom. Viděli jsme spoustu starých známých, potkali spoustu nových známých, dozvěděli jsme se řadu zajímavostí ať už pejsčích nebo historických a potrápili tělíčka i mozeček, jak už to na Parsoniádě tradičně bývá.
Více se dozvíte v Parsoniady/Parsoniada 2007 a fotečky najdete ve fotogalerii.
Fotečky už jsou funkční, na článek si musíte ještě chvíli počkat. :)

.

14. června 2007
Přidány nové odkazy na osobní stránečky parsonů Putina a Hope a coursingového kamaráda Roníka.

.

27. května 2007
Tady jsou fotečky ze sobotního coursingu na Panské Líše. Pěkné pokoukání. :)

.

26. května 2007
Ikdyž byl dnes super velký pařák, přesto jsem si den parádně užil. Budíček Matýsek spolehlivě vzbudil chvíli po páté hodině, takže jsme už v sedm byli na cvičáku a asi hodinu blbli na překážkách. Já byl šťastný, že je ještě pěkně chládek a fajn se dýchá, že jsem skotačil jak malé štěňátko. Moc se to ale nezamlouvalo paničce, která byl lehce nerudná z toho, co tam předvádím. :) Ale užili jsme si to oba dva.

.

member.

.

Ovšem po obědě přišel vrchol dne, protože v rámci Dalmatin a Peruán festu pořádala teta Barča coursingový trénink i pro ostatní plemena. Běhal jsem zatím nejblíž domovu za celou moji sportovní karieru, v koňském areálu Panská Lícha hned za Brnem. Parťáka mi dělal v prvním kole hladký foxík, v druhém kole ještě český strakáč. Byli jsme všichni kluci temperament sám, takže bylo potřeba kvalitního odchytu u killu. Protože měla panička Matýska v sedačce na zádech, odchytávala mě tentokrát netradičně sama teta Bára. Teta je zvyklá na těžší váhy, tak jsem se krásně proletěl vzduchem, páč nevážím ani polovinu toho co Alex nebo Pepíno. :) Ale bylo to fajn.
Trénink se nám moc líbil, neskutečně rychle utekl, úplně jsme zírali a to jsme zvyklí na akce MSC. Prostě MSC to umí. Už se moc těšíme na další akci, pro nás to bude asi Pohár starosty začátkem prázdnin.

.

Aktualizovaní útulkáři!! Přidán odkaz na Nelu, Jacka, Kelynu a krásná štěňátka.

.

22. května 2007
Tak tady jsou slíbené fotečky z nedělního fly tréninku.

.

Ještě jsme se dnes dozvěděli úžasnou novinku. Synátor Cedrik už má nového pánečka. Jsme moc rádi a přejeme mu co nejvíc šťastných okamžiků v novém domově.

.

member.

.

21. května 2007
Panička byla okouknout miminka Kačky a Dagouše. Přijela celá nadšená, jak to jsou krásní bobánci. No mrkněte sami na fotečky, které nafotil páneček.
Tetě Míši už konečně uznali chovatelskou stanici, štěnátka budou z Killers Hole. :)

.

member.

.

20. května 2007
V neděli jsem čekal odpočinek, navíc bylo děsné vedro. Ale panička překvapila a vytáhla mě na cvičák. Tam už čekala teta Míša s Káčou a šeltička Eninka a makali jsme jak o život fly. Panička s tetou se snaží se mnou vyběhnout a natáhli mi tam zátarasy, abych všechno poctivě skákal. No tak to skáču, no. Ale zase nenosím míček přes všechny překážky a nebo si míček vybírám. Prostě vždycky něco. Ale celkově panička říkala, že začínám míň zlobit.
Páneček spáchal pár foteček, brzy je přidáme na web.

.

member.

.

19. května 2007
Víkend na chaloupce byla super záležitost. Ikdyž bylo fest teplo, stejně jsme podnikli několik menších nebo i větších výletů a fakt jsem si to užil. V lese jsem prozkoumal každou díru, vyválel jsem se v čemsi, že jsem "voněl" jako starý lišák a taky zapózoval na velkém kameni paničce. No a pak jsem to na dvorku vykompenzoval odpočinekm na lehátku paničky.

.

17. května 2007
Kdo byste znali někoho, kdo má zájem o štěňátka po ridgebackovi a asi kříženci stafíčka nebo něco podobného, prosím kontaktujte paní Janu Tichou na mailu "ticha.jana@araver.cz".
Má jich chuderka 12 kousků a jenom díky tomu, že se poptáme na nové páníky, nenechala nikoho utratit. Miminka můžete vidět na těchto stránkách.

.

16. května 2007
Pejsek Šaryk našel nový domov. Jsme tomu moc rádi. Přidán další pejsek k adopci, Thorp.

Sdružení MSC se rozhodlo zapojit do projektu "Ready to Rescue", který byl zřízen na záchranu a pomoc pejskům v nouzi plemene Rhodesian Ridgeback. Protože je nám tohle plemeno velmi blízké, ale hlavně proto, že jde o pejsky, najdete odkaz i u nás.

.

member.

.

13. května 2007
Když se ráno objevila babička na hlídání Matýska, říkal jsem si, to bude super den, protože to se určitě něco bude dít. A když panička sbalila coursingovou dečku a všechny ostatní propriety, to už jsme skákal radostí. Ale ouha, nakonec se mnou pěkně vyběhla.
Odfrčeli jsme do Bratislavi, kde jsme nalodili Daga a pak jsme po menším bloudění dotazili do rakouského Marcheggu. Tam mají jednu úžasnou věc a to jsou psí dostihy. Ale ne na louce, jak jsem zvyklý, ale pěkně klasické dostihy na oválu se vším všudy. A tady se panička rozhodla mě i Dagouše vypustit.
První kolo jsme dali jen jednu délku, tj. asi 80m. Prý kvůli motivaci a abychom si uvědomili, že nám to nikam jinam než dopředu neuteče. Tak to pro nás staré coursingové harcovníky byla hračka, že.
V druhém kole nás paničky nacpali rovnou do boxů a že si dáme rovnou celé kolo. Vypouštěcí boxy jsou legrační záležitost, vůbec nám nevadili a tak jsme si hned zaběhli celé kolo, tj. asi 360 metrů. Ikdyž jsme celou dobu vedl, před poslední zatáčkou dostal Dag neuvěřitelné zrychlení a předběhl mě. Nakonec časově já 41 vteřin a Dag 38 vteřin.
Třetí kolo jsem parádně zvrtal. Panička nás s Dagoušem vypustila opět z boxu a já si před první zatáčkou řekl, že to přece musí jít někde nadběhnout a tak jsem to zkusil. Jinými slovy jsem se začal vracet na start, že si tam na to počíhám. Paní startérka k tomu poznamenala, to je coursingový pes, to se pozná a já si dal celé kolečko ještě jednou, ale bez Daga.
Tento sport mě nadchnul a tak u toho snad s paničkou vydržíme. V Marcheggu se běhá každou neděli a to by v tom byl čeret a ďábel, abychom si tu nevyběhali licenci.
Potkali jsme se v Marcheggu i s mamčou Queenie a neteří Banshee, byl jsem moc rád, že je po letech opět vidím. Obě holky běhaly jako o život. Vůbec se tam celkově sešlo hodně parsonů. Fajn podívaná. Panička napáchala nějaké fotky. Nic moc, ne jak od pánečka, ale alespoň něco. Mrkněte do galerky/sport.

.

10. května 2007
Tři pejsci z útulků mají nové páníčky. Tak tu máme novou silnou trojku, holčičky Máňu, Áju a Báru.

.

member.

.

6. května 2007
Dnes v Radslavicích u Přerova proběhl první letošní coursingový závod. Byl to Jarní pohár, přejmenovaný tetou Barčou na Seilin memoriál. Seila byla maďarská ohařka, která odešla do psího ráje a je to pro nás do dnešního dne dost těžce pochopitelné. Selinku kousnul doma v jejím pelíšku exotický pavouk, který utekl nezodpovědnému chovateli. Práve tento závod měl byl Seilin první. Všichni pejsci tak běhali na její počest.
Počasí bylo uplakané, asi taky myslelo na Seilinku, takže už po prvním kole organizátoři závod ukončili, aby si někdo na kluzké trávě neublížil. Měl jsem parťáky na běhání, to bylo dost príma. Závodil Dagouš a licenci si doběhala Jackie.
Panička můj běh okomentovala dost nevybíravě, protože jsem si nadbíhal, co to šlo. Proto je štěstí, že panička není rozhodčí, protože nejenže jsem porazil Daga, ale s počtem 88 bodů jsme byl vyhlášen jako čtvrtý nejlepší nechrt! Dostal jsem spoustu dárečků, krásný pohár, medaili, panička tričko a spoustu dalších drobností. Děkujeme moc MSC za pěkný závod a sponzorům za krásné ceny. A těšíme se na další coursing.

.

5. května 2007
Dlouho jsme neaktualizovali, protožehodně práce nejen na poli pejskařském. Takže stručně události posledního měsíce:

.

Přestěhovali jsme se. Bydlíme pořád v Brně, dokonce na stejné ulici, jen o dva vchody jinde.

.

Urodila se spousta štěňátek. Kamarádce Kačce přinesl čáp 6 miminek, která se mají čile k světu. Ale hlavně jsem se stal hrdým strejdou. Sestřička Ashley přivedla na svět čtyři krásná parsoní miminka. Oběma maminkám moc gratulujeme a štěňátkům přejeme vše nej do života a hlavně hodné páníčky.

.

Kamarád Argo podstoupí nenáročnou, leč v životě chlapa důležitou operaci. Přejeme mu rychlé uzdravení a hodně dalších úspěchů na sportovním poli.
Hlavně má ale doma Argoušek nového psího kamaráda, Spykiho. Je to klučík borderák a panička říkala, že je k sežrání. :)

.

Brzy provedeme větší aktualizaci pejsků z útulků. Minimálně Matýsek má nového pánečka a my z toho máme velkou radost.

.

A ještě jedna drobnost. Kamrádka wheatnice Maruška má doma ještě dva malé rošťáky, akorát k odběru. Tak pokud někomu učarovalo toto elegantní teriérské plemeno, tak neváhejte. Kontakt najdete u nás v kamarádech.

.

member.

.

11. dubna 2007
Dnešní flyballový trénink se opravdu vydařil. Alespoň z mého pohledu. Na celém cvičáku já jediný chlap a k tomu tři báječné ženské. A takový fešandy.
Samotné běhání panička i teta Míša ohodnotili výrazy, jako "zmetek", "mrška" apod. Moc nechápu proč, ale jestli to nebude tím, že jsem našel lepší způsob, jak vzít tenisák ze shootu (přímo z boku ze země) nebo že je zbytečné skákat všechny skočky, rychlejší je některé obíhat. :)

.

member.

.

10. dubna 2007
Výborná zpráva!!! Parson Fanda našel nový domov. Jsme moc rádi a přejeme mu u nových páníčků jen to nejlepší.

.

9. dubna 2007
Další pejskové z útulků našli nový domov!!!
Paničku to donutilo k aktualizaci v pravém sloupci "Domov hledají".

.

7. dubna 2007
Drobné změny týkající se našeho plemene. Dotazník, který rozeslal KCHT, o změnách podmínek chovnosti, se sešel s nezájmem většiny dotazovaných. Z čehož plyne, že k žádným změnám nedojde a pro uchovnění platí stále stejné podmínky.
Dále FCI oznámila zmírnění podmínek pro udělení titulu Interšampiona. Stejné podmínky platí i pro udělení titulu Šampion ČR. Můžeme si nyní vybrat, zda čtyři výstavní tituly nebo dva a pracovní zkoušku.

.

member.

.

6.-9. dubna 2007
Strávili jsme Velikonoce na chalupě v Dukovanech. Částečně potom na jižní Moravě v Pavlově a Ivani, kde páneček "koštoval" víno. :)
Na chaloupce to byla absolutní paráda. Když jsem zrovna neproháněl kočky nebo talíř, šlapali jsme tůry po okolí. Výborně jsme si prodloužený víkend užili.

.

6. dubna 2007
Tak jedna výborná zpráva, dva pejsci z nabídky k adopci už našli nový domov. Je to Baruška a Flíček!!! Máme velkou radost. Brzy provedeme větší aktualizaci pejsků k adopci.

.

5. dubna 2007
Parádní den. Dopoledne jsme potrénovali agility s kamarádem Argem. A šlo mně to nečekani dobře, až panička zírala. Zlobil jsem jen trochu a jen občas. Tak už se těšíme, jak budeme trénovat častěji.
Odpoledne jsme si střihli trénink flyballu. Oproti poslednímu tréninku jsem se zlepšil, ikdyž do mých prvních výkonů to má ještě hodně daleko. Panička s tetou Míšou eliminují moje obavy z Artuše, se kterým jsme měli menší výměnu názorů. Bude to asi trochu dýl trvat, ale určitě budu zase běhat jako malý bůžek.

.

member.

.

31. března 2007
Slavili jsme Matýskovi narozeniny u babičky v Rájci. Byl to fajn den, kdy jsem se pokamarádil s Bártíkem, ukořistil spoustu dobrot od malých synovců paničky a prohnal pár koček. Protože bylo moc pěkné počasí, otestovali jsme novou Matýskovu sedačku. Test se vydařil a malému se v sedačce moc líbilo. Pro mě to jsou pozitivní zprávy, už zase můžeme podnikat procházky po lese naprosto bez omezení.
Druhý den jsme odjeli na chaloupku do Dukovan, kde nás čekala práce. Hlavně mě, protože naši chaloupku začala okupovat jedna velmi drzá kočka, která se mě ani trochu nebojí. Tak to mě ted vytáčelo. Paničku taky, protože jsem velmi často a velmi mnoho kvílel. :)

.

member.

.

28. března 2007
Tohle datum jsme si vybrali pro spuštění nových stránek našeho Beníčka. Má pro nás zvláštní význam, protože právě dnes slaví malý Matýsek svoje první narozeniny a je to týden, co začalo jaro, tedy nejkrásnější roční období. A Beníček dnes slaví 3 roky, 8 měsíců a 1 den. :)
Stránečky jsme hodně rozšířili a snažili se je udělat zajímavější. Budeme rádi za jakoukoli kritiku a postřehy, které naše stránky ještě vylepší.
Ještě všechno není úplně hotové, tak mějte chvíli strpení, intenzivně se na tom pracuje.

.

27. března 2007
Dnes vyšlo historicky první číslo coursingového zpravodaje MSC "Tlapky v trapu"!!! K nakouknutí v sekci aktuálně v coursingu.

.

member

23. března 2007
Byli jsme se kouknout na štěňátka wheatnice Marušky a musíme konstatovat, že to jsou pěkní fešáci. Kdo máte zájem o krásného elegantního kamaráda, tak neváhejte a kontaktujte paní chovatelku. Některá šťěnátka jsou ještě k mání.

.

14. března 2007
Pejsek PRT s PP hledá nový domov. Cedrik má dva roky, má za sebou základní výcvik, agility, reaguje na clicker. Je kastrovaný. Nevhodný pro začátečníka.
Jestliže máte zájem o tohoto pejska, kontaktujte jeho současnou majitelku. luckakovalcikova@gmail.com

.

member.

.

11. března 2007
Coursingový trenink v Otrokovicích.
Tak tohle byl náš poslední trénink před prvními závody. Pořádalo ho teta Barča a kolektiv na dráze v Otrokovicích a byla to jako vždy paráda. Počasí vyšlo úplně skvěle, je vidět, že má Barča smlouvu s těma nahoře.:)
Měl jsem i parťačku na běhání. Parsonka Jackie běžela první dva běhy na licenci, tak jsem jí samo pomáhal. Je však vidět, že zimní lenošení na paniččině posteli a Matýskovi sušenky udělaly své. Jackie mi dávala na zadek, až jsem zíral. Tak panička nasadila dietku (ach jo, ještě že Matýsek má se mnou slitování) a venku nasadila kondiční trenink. To já ale moc rád, protože se honíme za talířem, balonkem a to je přece paráda.
Fotečky z coursingové neděle jsou k vidění v galerii na stránkách MSC.

.

5. března 2007
POZOR" Blíží se další ročník Parsoniády."POZOR"
Více v sekci Parsoniada.

.

23. února 2007
Radostná zpráva! Naší kamarádce Marušce se narodila štěňátka!
Jedná se o plemeno Irish Soft Coated Wheaten Terriers a více informací získáte v chovatelské stanici Wheaten Darling.

.

11. února 2007
Dnes jsme s paničkou zavzpomínali na staré časy, kdy jsem já jediný byl středem jejího vesmíru. Teď už se musím o své místo na slunci dělit s Matýskem, ale mně to vlastně vůbec nevadí (má spoustu sušenek).
Panička totiž sbalila moje věci do baťůžku, postroj, stopovačku, misečku, vodičku, talíř, očkovák, ale hlavně coursingovou dečku!!! A to už bylo jasné, že frčíme běhat. Doma jsme nechali pánečka s Matýskem a vyrazili směr Radslavice. Teta Bára tam pořádala coursingový trénink pod názvem Coursing na sněhu.
No na sněhu, spíš na blátě, podle toho, jak mě potom po návratu domů drhla panička ve vaně a říkala něco o čunících. Ale běhalo se báječně. Dali jsme tři běhy. Miminka měla svoji vlastní dráhu na ručním navijáku a my profíci běhali parádně nataženou dlouhou dráhu. Já si odběhl dva běhy na solovku, páč panička prohlásila, že jsem mrcha, že si to moc nadbíhám a tak mi střapeček stopovali. Makal jsem jak šroubek, to vám povím. Ono měnit směr a hlavně se vracet, to si jeden potom rozmyslí, jestli si to ještě nadběhnout.
Poslední běh jsem dal s ohařama a byla to taky paráda. Ty větší hafany jsem nechal oddřít tu špinavou práci a počkal si, až mi střapeček naženou. Panička to ne příliš lichotivě okomentovala, že prý dnešní trénink přišel k ničemu, když si trať zkracuju o půlku. Ale co, je to člověk, co ona může chápat moje psí myšlenkové pochody.
Panička fotila, ale protože jsme byli samotincí, není vyfocen jediný můj bílý chlup. Ale fotky ostatních hafanů najdete na stránkách MSC. Ale jako od pánečka to prostě není. :)
Večer jsem u televize odpadnul a usnul spánkem spravedlivých. Díky teto Báro, že měla panička doma chvíli klid. Už se těšíme na další akci. :)

.

29. ledna 2007
Tak už je to oficiální. Jsem i pro letošek coursingovým vítězem ČR pro rok 2006!! Takže pánové parsoni, byl bych moc rád, kdyby se našel někdo, kdo by mě chtěl z trůnu sesadit, neb už mě nebaví běhat sám (ono spíš paničku, mně je to celkem jedno). Tak se mrkněte na stránky CCC, kde jsou vypsány letošní termíny, i k tetě Báře, a už ať jste tam. :)

.

23. ledna 2007
Tak máme konečně knihu návštěv.

.

.

22. ledna 2007
Ne že by se panička nudila, ale fotila moji maličkost do galerie vítězů MSC a tak nelenila a "blejskla" mě s trofejemi z letošního roku. Nejsou tam všechny, protože některé doma ještě nemáme, ale i tak si panička rochnila, jak jsem šikovný. Mně se to líbilo taky, za kus sýru pózuju moc rád. :-)

.

 

.

.

18. ledna 2007
Tak tu máme zase dalšího pejska parsona, co hledá nový domov:
Parson Russell Terrier s PP - 2,5 roku starý, hrubosrstý pes, lovecky upotřebitelný - ZV., LZ.2.cena, ZN 84.bodů, ostrý na škodnou i černou zvěř, poslušný, dobře ovladatelný, hodný k dětem. Ne k chovu. Cena dohodou.
Miloš Hájek, tel.: +420 737 849 555

.

.

13. ledna 2007
Hurááá, tak máme jen pár dní po bujarých oslavách Nového roku a už jsme jeli trochu potrénovat běhání. Teta Bára pořádala první coursingovou akci tohoto roku pod názvem Zima nás nezastaví. A jako už tradičně to byla akce velmi vydařená. Zima nás opravdu nezastavila, protože vlastně ani žádná nebyla. Zem byla krásně suchoučká, počasí akorát boži na běhání. A tak jsme vyrazili komplet celá rodinka.
První běh jsem odběhl, dle názoru mé paničky, moooc pěkně, ovšem v těch dalších jsem to začal velmi flákat a střapeček nadbíhal, co to šlo . Aby taky ne, když nás na střapeček bylo tolik pejsků. V jednom kole lumpa štvalo dokonce pět kusů pesanů najednou a to vám je teda mazec.
Zatímco někteří pejsci po třetím kole odpočívali, což moc nechápu, vyštěkával jsem paničku, aby mi házela v pauze talíř. Pár lidí se tomu podivovalo, ale kdo by se divil, když jsem tak dlouho lenošil a navíc nejsem žádná padavka, ale parson, že. :)
V Otrokovicích jsme prožili moc príma den a doufám, že si ho brzy zopakujeme. Takže díky teto Báro.
Pár foteček mé maličkosti najdete v galerii a ty nej nej, co vyfotil páneček, pak na stránkách MSC. Tak příjemné pokoukání.

.

1. ledna 2007
Tak tu máme další rok a určitě bude super. Plánujeme spoustu coursinogvých akcí, snad už i flyballové závody a snad (panička mi to slíbila) žádnou výstavu. :)
Můžete se těšit na renovaci a rozšíření mých stráneček. Půjde to sice ztuha (říkala panička), ale dočkáte se. Objeví se zde např. návštěvní kniha, kde mi budete moct nechávat vzkazy, povídání o psích sportech, rozšíříme odkazy a vůbec si počtete.
Takže krásný nový rok Vám všem a Vašim chlupatým kamarádům a doufám, že se někde na nějaké akcičce potkáme.

.

.