Novinky

26. listopadu 2005
Poslední coursingový trénink. Tak jsem si naposledy v letošní sezoně zaběhal. Trochu je z toho smutno, ale akcička by to velmi vydařená. Běhalo se na nové dráze v Radslavicích u Přerova, kde se za normálních okolností prohánějí koníci. Všude spousta překážek, řeknu vám, pro mě hodně nepřehledný terén. A tak jsem zase po čase potěšil paničku, protože střapeček jsem sledoval jedna radost.
Počasí bylo taky moc fajn, všude spousta sněhu, ale přitom teploučko. Doufám, že se tam bude pořádat víc akciček, protože to bylo moc príma. Organizačně teta Barča zase zabodovala, všechno běželo jak na drátkách.
Jen jedna drobná perlička na závěr na účet mojí paničky. Představte si, že dokázala ztratit dálnici na Olomouc! :))))

.

.

19. listopadu 2005
Výlet v brněnské ZOO. Dnes jsem viděl hromadu zvířátek, některá mě překvapila, některá potěšila, ale žádné nevyděsilo. Panička říkala něco ve smyslu, že teprve dnes pochopila, že my hafíci jsme vlastně na nejnižším stupni potravního řetězce, protože skoro každé masožravé zvířátko v ZOO si představovalo, že bych byl fajn svačinka.
Moc se mi líbil levhart a oba rysové (jednomu rysovi jsem se líbil velmi, páč se naježil takovým způsobem, že byl jednou takový a oči měl jak tenisáky), já jsem velmi zaujal oba vlky, kteří nás doprovázeli celou cestu kolem jejich výběhu, ale nejmilejším překvapením dne byla liška, ze které jsem doslova sedl na zadek. Neslyšel jsem, neviděl jsem, jen jsem chtěl za ní.
Celkově vzato panička říkala, že jsem ji potěšil. Prý čekala, že budu řvát daleko víc.

.

.

29. října 2005
Otrokovice coursingový trénink. Tak jsme dnes byli opět trénovat coursing u tety Báry a bylo to moc fajn. Mohl jsem si zaběhat tři běhy, což se mi taky moc líbilo, navíc bylo krásné počasí, spousta fajn lidí a pejsků, co víc si přát.
Panička ale opět tvrdí, že jsem hrozná mrška a že si moc nadbíhám. Tak jsem první kolo běžel úplně sám. Snažili jsme se navzájem s obsluhou navijáku přechytračit, ale nějak mi to nešlo.
Druhý běh jsem běžel s Galou s Gigi, ale nebylo to ono. Jednak jsem si nadbíhal, co to šlo (za sebou jsem slyšel paničku, jak říká něco velmi nelichotivého na moji adresu) a třetí jen s Gigi a taky jsou to ženský, navíc netrénují, tak jsem jim moc utíkal.
Teta Bára to taky neměla moc jednoduché. Hned ráno dvě auta odešla do hajan a nedorazila ani motorka. Ale všechno dobře dopadlo, nás běhuchtivých sporotovních nadšenců se to moc nedotklo, klobouk dolů.
Ve volných chvílích jsme si hráli s Argem, taky moc fajn mít tak velkého kamaráda. :)

.

24. října 2005
Dnes přišel poštou krásný pohár. Panička nebo respektive páneček ho vyhráli ve fotosoutěži v rámci Parsoniady 2005. Mám velkou radost i já, protože ho přiřadili k mým osobním trofejím a já teď vypadám ještě úspěšněji.
Děkujeme všem, kteří pro naši fotečku hlasovali a zasloužili se o naše vítězství. Díky.

.

.

22. října 2005
Blansko coursingový trénink. Panička si asi myslí, že potřebujeme s Dougem potrénovat v běhání, tak nás v sobotu odvezla na trénink do Blanska. Tak na baseballovým hřišti jsem teda fakt ještě neběhal, ale pojal jsem to vědecky a šel do toho hlavou. A zkracoval si dráhu, co to šlo. Ale teta Barča se mnou vyběhla. A nejen se mnou. Ona nám totiž střapec zastavovala a věřte nebo ne, já se musel vracet!! Tak to jsem teda ještě nezažil. Ale co naplat, doplatil jsem na to já, Atilka, Alex i Argo a snad i další profíci (alepsoň v to doufám).
Druhý běh jsem běžel s Atilkou a fakt se musím stydět. Já si to zas tak nadbíhal, až jsem to ztratil! No hrůza, panička se mohla smíchy potrhat a ostatní taky. :)
V Blansku se nám líbilo. Panička sice plánovala potrénovat i trochu agility, ale to na mě vůbec neplatí, když se hned vedle běhá za střapcem. Ale viděl jsem tam spoustu kamarádů, pobavil diváky a už se těšíme na další akci.
Tetě Barči patří poděkování za pěkně strávený den a obdiv, protože poslední pejsek z 85 kousků bežel kolem půl čtvrté. Jen tak dál a za chvíli bude běhat pejsků jednou tolik. :)

.

.

16. října 2005
Rychety coursing - Mistrovství České republiky. Do Rychet jsme jeli plní očekávání a s nadějí, že dosáhneme na konci sezony na titul Mistra ČR. Přes několik zklamání ohledně organizace i trati, jsem nakonec opravdu vyhrál a můžu se pyšnit titulem Mistr ČR. Soupeřem mi byl bráška Ice, který je od neděle Vícemistr ČR a parsoní slečna Jackie, která bohužel nedoběhla.
Po této naší zkušenosti s tamní organizací jsme opravdu vděční tetě Báře za její akce a příští rok s největší pravděpodobností pojedeme pouze na MS ČR pokusit se obhájit náš letošní titul.

.

.

9. října 2005
Bratislava coursing - Memoriál Danice Kocurovej. Tak jsme si byli po dlouhé době zaběhat na Slovensku a poměřit síly se zatím mým největším a nejsilnějším soupeřem, Oberonem z Rakouska. A jaké bylo mé překvapení, když jsem se po prvním kole ocitnul ve vedení, byť jen o půl bodu. Panička byla nadšená, jak krásně jsem běžel. Druhé kolo už nemohlo o ničem rozhodnout, protože se snesla mlha a já, Oberon a Nova jsme byli vidět pouze pár metrů po startu a pak až v cíli. A tak vlastně rozhodl hned první běh a já poprvé v životě na Slovensku vyhrál!!! Dostali jsme krásný pohár, nějakou baštu a já se celý natěšený chystám na další závod. Tentokrát u Prahy a sezona nám vyvrcholí Mistrovstvím ČR.

.

.

25. září 2005
Coursingový trénink v Otrokovicích - dvěma slovy super akce. Moc se nám tam líbilo. Počasí vyšlo nádherně, bezva lidi, pejsci a hlavně jsem se pořádně vyběhali. První dvě kola jsem bežel společně s Dougem a musím říct, že mi roste opravdu zdatný soupeř a poslední kolo nás vypustili společně s kokříkem a foxteriérkou a to potom, takhle ve čtyřech ještě s Dougem, byla teprve ta správná štvanice. Běželi jsme jako dokonalá smečka, prostě paráda.
Včera běhala spousta pejsků začátečníků, byla radost se koukat kolem sebe. Některým to šlo výborně, některé bylo třeba trochu motivovat, třeba buřtíkem ve střapci. Obávám se, že dát tam buřtík mně, tak už to se mnou asi šlehne. :)))
Více informací a hlavně foteček ze všech akcí pořádaných Sdružením Moravskoslezského coursingu najdete na stránkách: http://www.mscoursing.com

.

.

23. září 2005
Haloooooo, lidi, je k mání ještě jeden krásný pejsek z Údolí podkovy, mimochodem můj synátor. Tak pokud máte někdo vážný zájem, volejte nebo pište pánečkovi, kontakt :
737 849 555 ,  mhajek @bohmct.cz
Cedrik je výborný kamarád, má milou vyrovnanou povahu, po mně bude určitě velký sportovec a po mamině nadšený lovec (ani já na tom nejsem lovecky špatně). Tak se mu už ozvěte, nová rodino!!

.

.

17. září 2005
Nejnovější úžasná novinka, od víkendu jsem coursingovým mistrem pro Moravu a Slezsko!!!!! Panička má možná ještě větší radost než já. :))
Byla to super akce, kterou můžu všem jen doporučit. Velká pochvala organizátorům, kteří perfektně připravili program na celý den, protože v mezičase, kdy se mezi jednotlivými běhy obvykle nudím s paničkou u auta, jsem vyzkoušel flyball, potrénoval se v agility, vyblbnul se s frisbeečkem, omrknul profíky agiliťáky (jak těm to šlo) a obdivoval tanec se psem. Panička se měla kde občerstvit (bašta i dobrý burčák), mně koupila fešáckou dečku ve speciálním coursingovém stánku a potom nějaký ten mlseček ve stánku pro psíky.
A běhání samotné boži. Na dráze byly přírodní překážky, irskou lavici jsme většinou poctivě obíhali, přece ji nebudeme skákat, že, ale jinak božííííííííííí.

.

28. srpna 2005
Jooooo, další vítězství do serie!!! Běžel jsem coursing v Litomyšli a opět jsem skončil první!! Jestli ono to nebude tím, že běhám jako jediný parson. Tak konkurenti, kde jste??????

.

16. července 2005
Dnes jsme se zúčastnili coursingu O pohár starosty Otrokovic. Nádherná akce, perfektní organizace a hlavně, skončil jsem první. :) Měl jsem s sebou kamaráda Douga, je to ještě štěník, ale vypadá to, že pro coursing má ty správné vlohy. Tak to mi konečně roste konkurence.

.

9. - 10. července 2005
Úžasná věc. Moje rodina zazářila na festivalu parsonů v Jeně. Sestřička Ashley získala na výstavě BIS!!!!!! Minulý rok to byl res. BIS, to ji porazila naše máma Queenie, tentokrát to vyhrála. Výborně, mooooc gratulujeme!!!!!!!!!
Další úspěchy zaznamenala i chovatelská stanice The Roadrunners, odkud pochází moje máma a bydlí můj táta. Její štěňátka vyhrála Best of Puppy a res. Best of Puppy. Rovněž velká gratulace!!!

.

.

26. června 2005
Můj druhý start na coursingových závodech dopadl stejně jako ten první. Opět čtvrté místo. Ale všichni tvrdí, že se lepším. Ale na Oberona to pořád nestačí. To je pejsek z Rakouska a běhá mu to fakt úžasně. Tentokrát pořadí: Oberon první, Ashley druhá a Nova třetí.
Argovi jeho výkon stačil na krásné druhé místo. Gratulace.

.

.

18. - 19. června 2005
Strávili jsme super víkend v Českém Brodě. Kvěchovi tam pořádali už druhý ročník Parsoniády a to jsme si nemohli nechat ujít. Bylo to tam boži. Úspěšný jsem byl i v pořádaných soutěžích. V PRTlonu náš výkon stačil na krásné druhé místo (prostě panička mi to kazila), v soutěži krásy jsem skončil na třetím místě, bráška Ice byl první a ještě jsem získal pohár za druhého nejnadanějšího flyballistu. První byl opět Ice a za fenečky byla druhá sestřička Ashley. Prostě vítězné tažení chovatelské stanice Fox Meadow´s.
Byl to krásný víkend, kde jsme se krásně vyblbli a něco nového se i přiučili. Paničku nadchl flyball (mě samozřejmě taky), tak si teď dokonce často hrajeme s tenisákem.
Víc o celé akci určitě panička napíše na naše stránky.

.

.

9. - 12. června 2005
Tento víkend měl zúčtovat náš dlouhodobější trénink, kdy jsme se chystali na náš historicky první dogtrekking. Startovali jsme v sedm ráno a za první den jsme ušli 47km. Vesnička Baldovec se nám však stala osudnou a panička odpadla. Říkala, že jí odešly kyčle. Já si sice nevšimnul, že by něco paničku opustilo a odešlo, ale asi to byla pravda. Já byl plný elánu, všude plnu pejsků, my uprostřed Moravského krasu, nádhera a panička leží na mezi a čeká na pánečka. Tak Šlapanický dogtrekking jsme nedošli. Ale další dogtrekking jen tak snadno nevzdáme.

.

.

4. června 2005
Hned další víkend mě čekala další výstava. Oblastní výstava psů ve Žďáru nad Sázavou byla výstavou jen pro lovecká plemena. Konala se v jezdeckém areálu hraběte Kinského, který osobně výstavu zahajoval. Naše plemeno jsem prezetoval jen já sám. Posuzovala paní rozhodčí Machátová, která se nepřenesla přes můj ocásek, ale ani její verdikt VD nám nezkazil celkový pěkný dojem z celé výstavy.
Kamarád Argo si naprosto získal paní rozhodčí a dostal své první V. Moooc gratulujeme!!

.

28. května 2005
Den po výstavě Senci jsem absolvoval svůj první coursingový dostih. Měl jsem velice silné soupeře z Rakouska a moji sestřičku Ashley. Nakonec můj výkon stačil na čtvrté místo.
Celkově Oberon první, Nova druhá a Ashley třetí.

.

27. května 2005
Dnešek byl pro mě velmi neslavný den. Výstava v Senci nedopadla zrovna podle mých představ. Rozhodčí mě odmítl posoudit se slovy, že kulhám. Zajímavé je, že si toho všiml jen on a nikdo jiný. Komu by se taky chtělo chodit jak manekýn po ostříhané travičce a na sluníčku, že.
Bráška Ice získal V1, CAC.

.

15. května 2005
Stal jsem se hrdým otcem pěti štěňátek. Debie (Čili) se narodily 4 krásné fenečky a 1 klučík. Gratulujeme mámě.

.

.

26. března 2006
Dnes jsme jeli s Argem trénovat na Slovensko doČierne Vody coursing. Já jsem trénoval se sestřičkou Ashley, moc nám to šlo. Škoda jen, že nás paničky nechaly zavřené v autě se slovy, že moc řveme. Je sice pravda, že slyšet jsme tam byli je my dva, ale copak my za to můžeme, že nás to tak baví?? Argo si odběhl první dva licenční běhy, šikulka.

.

16. března 2005
Dnes jsem měl další rande. Navštívila mě krásná ženská ze Slovenska, Debbie Černý Faun, která bydlí v Košicích. Tak nám držte pěsti, třeba se pak stanu podruhé tátou.

.

.

13. března 2005
Otcovství posílilo zajisté i mé sebevědomí a já se na speciální výstavě teriérů v Bratislavě patřičně předvedl a paní rozhodčí to ocenila. Obdržel jsem ocenění V1, CAC, CC. Bylo to vítězné tažení i mých kamarádů, jak je vidět na fotce. (Zleva) Putinek, Ashley, Gigi a moje maličkost.
Kompletní výsledky najdete na stránkách mojí mámy.

.

.

12. března 2005
Dnes se stalo něco úžasného. Naše rande s Engie přineslo své ovoce a společně jsme se stali rodiči pěti krásných dětí. Jsou to všechno chlapíci jako já. Dva kluci mají po mámě masku, jeden po mně monokl a dva jsou sněhobílí. Pokud by měl někdo z vás vážný zájem a chtěl si pořídit takového ďáblíka jako jsem já, volejte páníčkovi Engie, kde budou štěňátka k odběru v polovině května. Fotečky a info na adrese:
http://www.udolipodkovy.wz.cz

.

12. února 2005
Hura!!! Na MVP Brno se pravda ukazala a ja dostal sve prvni V (vyborny) :-)

.

.

31. října 2004
Tak jsem dnes úspěšně složil norovací zkoušky
s plným počtem bodů!! Na lišku jsem řval jak lev a norou jsem proběhl za 13 vteřin!! Panička má ze mě obrovskou radost. Za odměnu jsem dostal velké žvýkací ucho, ikdyž pro mě by byla větší odměna,kdybych si to s tou lišku mohl rozdat ještě jednou.
Tak snad příští rok na Slovensku.

.

.

2. - 3. října 2004
Ve dnech 2. a 3. října proběhla na pražském Strahově spec. a klub. výstava teriérů, na které jsem pochopitelně nemohl chybět. A asi poprvé, co na výstavy jezdím, se mi tam líbilo a dokonce jsem se neodmítal předvést. Ochotně jsem předváděl své tělíčko i zuby, ale pány rozhodčí to asi moc nepřesvědčilo. Prý na sobě ještě musím hodně pracovat.
Ale jinak se výlet do Prahy vydařil. U strejdy v bytě se mi podařilo ulovit roličku toaletního papíru, ale zničit se mi ho nepodařilo, panička byla rychlejší

.

25. září 2004
Výstava v rakouském Tullnu
Panička mě vzala na mezinárodní výstavu do rakouského Tullnu. Naše plemeno posuzovala paní Ruth Hussey Wilford z Anglie. V konkurenci 4 pejsků jsem obdržel známku VD3. Panička z toho měla velkou radost.

.