Parson Russell terier Cup 2010

 

PARSON RUSSELL CUP 2010

.

Dlouho očekávaný den konečně nastal a panička začala balit coursingové vybavení. Cíl cesty byl jasný. Ikdyž se původně mělo běhat na Panské líše, stejně jako před dvěma lety, nakonec jsme zamířili do ústí Moravského krasu, do Mariánského údolí.

Na parsoní speciál se nám nakonec přihlásilo úžasných 31 pejsků. Ikdyž nakonec všichni nedojeli, účast byla výborná a na startu se ukázalo 30 parsonů. Až na nulovou účast veteránů (ikdyž jsem byl některými lidmi do této kategorie odkazován), byly obsazeny všechny kategorie, nejvíce třída amatérů.

Všichni parsoni předvedli výborné běhy, výjimky by pohledal. Prostě tito pohyb, legraci a lov milujícíc teriéři mají pro coursing buňky a je škoda, že je jich na coursingu vidět pořád tak málo.

Závod byl připraven pod záštitou Sdružení MSC a jako vždy to byla výborná spolupráce. Patří jim velký díl, stejně jako sponzorům a v neposlední řadě chovatelské stanici Paleur, kteří poskytly nejen svoji motorku a řidiče, ale hlavně nadšené pejsky na startu, ať už přímo z Paleur, nebo jejich odchovy. Moc díky. Akci naplánovala pod občasným vedením paničky Míša Bálková z chs Killers Hole.

Já za svoji maličkost jsem moc rád potkal jednoho ze svých nejmladších potomků z chs Lararony, synátora Akina Lararony, který nezapřel coursingové geny a kategorii amatérů vyhrál. Moje maličkost předvedla úžasný první běh, který jsem druhým během, styl vyběhnout-zalehnout-číhat=ulovit totálně pokazil. Tak se nebylo co divit, že ve výsledku čtvrté poslední místo.

Co říct na závěr. Všechno, včetně prosluněného počasí bylo super. Tak uvidíme, co bude příští rok, jestli se panička kousne a ve spolupráci s někým dalším nadšeným zase něco uspořádá.

Fotečky opět obstaral Pes Jíra a opět super pokoukání.

Kompletní výelsdky zde.

 

 

POZVÁNKA

.

Zveme Vás, po roční pauze, společně s chs Killershole na další coursingový speciál Parson Russell terier Cup 2010. Opět budeme běhat společne s dalmatiny a opět v Brně, jen na jiném místě.

Budeme se na Vás těšit.

.

.

SPONZOŘI

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

member

.

PROPOZICE
PŘIHLÁŠKA
SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

PŘEHLED CEN