Flyball

post

Flyball je převážně sport pro psy, kteří milují aporty a pohyb. Dělat ho může jakýkoliv temperamentní pes bez ohledu na rasu i pohlaví. Proti agility zde není kladen tolik nárok na člověka, tudíž ho může dělat i méně sportovně založený jedinec. Ikdyž začátky náročnější trošku jsou. :)

Flyball běhají čtyřčlenná psí družstva. Každý pes družstva absolovuje běh přes čtyři překážky k boxu, kde chytí míček vymrštěný mechanismem boxu (ten se spustí náběhem pejska na box) a vrací se zpět k pánečkovi na start stejnou cestou přes překážky. A to co nejrychleji. Na staru už číhá další člen družstva, který vyběhne v okamžiku, kdy předchozí pes protíná cílovou čáru. Tuto trasu postupně proletí všechni čtyři členové družstva, výsledkem je součet jejich časů.

Flyball k nám přišel z Ameriky a v roce 2003 byl u nás založen Flyball club ČR. Na jejich stránkách najdete vše, od historie, řádu, termínů až po návody, jak flyball trénovat.

V současné době se flyball trénuje na několika místech v ČR. Nejlepší zázemí je v Praze a blízkém okolí. V Brně jsme flyball začali dělat už v minulém roce. Máme staré nevhodné skokovky a krásný nový shoot. Box máme slíbený od sponzora. Co nám ale rozhodně nechybí, je nadšení. Je nás málo, zatím ještě ani neposkládáme družstvo. Nejčastěji chodí trénovat náš Beník, parsonka Kristin the Killer z Jeřeně "Káča" a briard Artuš od Meruňky.

Parsoni jsou pro tento sport přímo stvoření. Jsou malí a přesto rychlí. Za všechno mluví parsonky Jackie (Dancing Daisy z Jeřeně), která je členkou flyballového družstva Hop Trop Dreams a parsonka Tesinka (Comtesa z Vitonského panství) z družstva Hop Trop Prague, které patří k nejlepším u nás i v Evropě.

member