Agility

Ve sportovní kynologii je agility tak známý pojem, že když potom mluví pejskař s nepejskařem, jen se diví, že ten neví, o co jde. :) A přitom je to taková zábava pro pejsky. Takže pro ty neznalé poměrů, agility je něco jako parkur s koníky. Je to řada překážek, které pejsek se svým psovodem překonává ve stanoveném pořadí a rozhodující je výsledný čas, za který celý parkur proběhnou. Překážky jsou nejen skokové, ale najdeme zde také slalom, houpačku, tunel aj.

Co se týče využití parsonů pro agility, můžu jen doporučit. Jsou pro tento sport ideální. Jsou malí, nebojí se, jsou pekelně rychlí a pokud je to chytí za srdíčko, rychle se učí. Pro unavení parsona úplně dokonalé, unaví tělíčko i mozeček. Unaví i pánečka, který se na parkuru rovněž hodně naběhá.

Jestliže chcete se svým pejsek agility zkusit, přihlašte se na některý "cvičák", kde agility trénují. Budete potřebovat jenom něco, čím budete svého pesana motivovat. Může to být sokoliv, co má rád. Některý pejsek je žravější a největší odměnou je pro něj kousek piškotu nebo granulka, některé zase víc potěší, když se mohou po dobrém zaběhnutí přetahovat o balonek, záleží na vás a vašem psovi. Jen pozor, aby pejsek nebyl přemotivovaný, u parsonů tohle často hrozí. :)

Jestli chcete vědět víc o agility, zkuste stránky Agility klubu ČR, kde se dozvíte všechny potřebné informace.
Rozhodně je dobré a hlavně zajímavé sledovat i kynologickou literaturu, např. nově vydávaný sportovně orientovaný kynologický časopis "Psí sporty".

member

member